Randka z biblioteką: Literacka MAŁGORZATA

Dziś jest dzień składania życzeń wszystkim Małgorzatom. W tym także mojej mamie, która dzielnie znosi moje namawianie do nowych tytułów. Wymyśliłam, że dziś  złożę te życzenia także i tu.

M Mama Muminków Boel Weisten, bo mamy już tak mają:  znajdują nieznajdywane i nigdy do końca się nie wie, co myślą, co przeszły i czego by chciały.

A –  Alchemik Paulo Coelho, bo mamy są mądre życiowo tak, jak ta książka. Myślę, że Pan Paulo powinien się tej mądrości uczyć i cieszyć, że udała mu się ta jedna książka. Na resztę spuśćmy łaskawie zasłonę milczenia. Jak mamy na niektóre nasze działania.

ŁLabirynt duchów Carlosa Ruiza Zafona, bo mamy wiedzą szybciej jak się coś skończy. My tylko czekamy, a one analizują i wiedzą, Inna sprawa, że nie każde zakończenie się nam podoba. Takie życie.

GGerman Marioli Przyzwan, bo nikt tak jak mamy  nie śpiewa na dobranoc. Po prostu.

OOskar i pani Róża Erica Emanuela Schmita, bo tylko z mamą można pogadać  na każdy, nawet najtrudniejszy temat. Jak ją „siekniesz rewelacją”, po chwili możesz oczekiwać rady.

RRok 1984 Georga Orwella, bo mamie nie da się nakłamać. Zawsze wie, czasem jest tylko na tyle wspaniałomyślna, żeby tego nie skomentować.

Z  Zielona mila Stephena Kinga, bo mama to lekarz cudotwórca, a często jest posądzana o coś, czego nie pomyślała, nie zrobiła.

A Arka  Boyda Morrisona, bo mama to najlepszy agent do zadań specjalnych.

T –  Tajemniczy Ogród Frances Hodgson Burnett, bo mama nie Maja, ale i tak mistrzyni ogrodu.

A –  Ania z Zielonego Wzgórza Astrid Lindgren, bo mama z każdego miejsca zrobi takie Wzgórze, ponieważ kocha.

I nie chcę „lepszej matki”. Mam ciebie Alice Kuipers

 

Po cichu pozdrowię czytających i przypomnę, że warto pamiętać.

Ania – Księganna

4 komentarze

  1. 🙂 Jaki cieplutki i radosny wpis! Wszystkiego najlepszego dla Mamy Małgorzaty! 🙂

    1. Część odpowiedzi od Mamy: dziękuje bardzo za życzenia. I pozdrawia serdecznie 🙂

      A ja zawsze staram się wykombinować coś ciepłego, żeby tworzyć dobre wspomnienia 🙂 Myślę, że to cenniejsze niż najdroższy prezent. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *